sobota, 23 lutego 2013

Inspiracje z otoczenia.


Wiele rzeczy w życiu codziennym robimy rutynowo, mamy swoje utarte ścieżki po których mniej lub bardziej świadomi poruszamy się w określonym rytmie dnia, tygodnia, miesiąca czy roku. Ci których praca lub hobby wiąże się z kreatywnością wiedzą doskonale, że tzw. wena nie zawsze jest pod ręką, pomysły nie przychodzą na zawołanie.

Jest na to kilka sposobów, można z premedytacją zmienić część nawyków, np. zmiana trasy w supermarkecie przyczyni się do zmiany w składzie koszyka a co za tym idzie do zmiany menu (jest ryzyko, że nie kupimy wszystkiego co było w planach). Można obejrzeć, podpatrzeć co u konkurencji, ale to prosta droga do kopiowania.

Jednak co zrobić kiedy zbliża się sezon sprzedaży biżuterii, urodziny przyjaciółki dla której mamy zrobić prezent…. a pomysłów brak. Moim, jak dotąd niezawodnym, sposobem jest inspiracja kolorami. Przeglądam strony internetowe, czasopisma, filmy z pokazów mody i wybieram jedno lub kilka harmonizujących ze sobą kolorystycznie ujęć.

Kolejnym etapem jest obróbka tych obrazów pod względem koloru, krótko mówiąc kombinuję jakie kolory z jakimi połączyć, jaka  praca oddała by charakter danego zdjęcia. Zajmuje to więcej lub mniej czasu, ale jest to przyjemny przerywnik zakończony pomysłem. A o to chodzi.

A tak wygląda to w praktyce:

InspiracjaPomysły


Poniżej jeszcze jeden przykład, jak "rozebrać" na kolory ładny obrazek.


Wariacji kolorystycznych nawet takiego prostego obrazka jest wiele, pytanie co Wam  się podoba i jak Was inspiruje.

Zapraszam do kolejnej zabawy z kolorami za tydzień.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons