sobota, 6 kwietnia 2013

Apetyczna truskawkowa czerwień.

Wiosna ponoć się zbliża, co daje nam nadzieję na zieloność, ale zbyt długa zima wyczerpała nagromadzone latem pokłady energii. Z pomocą może nam przyjść kolor czerwony.
Większość kulturowych skojarzeń z tym kolorem ma pozytywny wydźwięk, kojarzy się z miłością, szczęściem czy  powodzeniem. Można go uznać za kolor wyżywający, choć ja wolę określenie pobudzający. Stosowany w codziennym życiu (akcenty w mundurach wojskowych, suknie ślubne w Chinach, znak ratunkowy na koszulkach, samochody rajdowe, podwiązki na maturze, rękawice bokserskie...) od wieków miał przynosić pomoc, powodzenie, szczęście i dobrą energię.

Za Wikipedią można zacytować: "Domeny czerwieni to siły witalne, życie i piękno. Z ogromnej ilości symbolizowanych przez nią cech, do najważniejszych należą: ekstrawertyzm, odwaga, antydepresyjnośćasertywność, determinacja [...],ciepło i wrażliwość. "


Faktycznie kojarzy się pozytywnie, zwłaszcza ta w truskawkowym odcieniu.
Czerwień jest najsilniej stymulującym kolorem, najmocniej działa na nasza psychikę, a ponieważ  chcemy się tylko trochę pobudzić, czy wiosennie ożywić, postawmy na dodatki.


 Coś małego, albo trochę większego:Mam nadzieję, że spodobał Wam się pomysł, zajrzyjcie na manzuko.com, znajdziecie tam ponad 300 propozycji w tym kolorze. A oto niektóre z nich:


1 komentarz:

  1. Kocham kolor czerwony, jest mi wręcz potrzebny do życia (urodzony anemik). Cudne obrazki!!!
    Pozdrawiam wiosennie.

    OdpowiedzUsuń

Buttons