czwartek, 21 stycznia 2016

Coś dla tych, którzy pierwszy raz mają jeszcze przed sobą

       
 A więc postanowiłaś, że zrobisz biżuterię? Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które zaoszczędzą Ci czasu i być może pieniędzy ;)

Stwórz koncepcję.

Wymyśl to co chcesz mieć. Jak to ma wyglądać? Jakiej ma być wielkości? Z jakich materiałów? W jakich kolorach? Niezależnie od tego, czy będzie to najprostsza bransoletka, kolczyki czy ekstrawagancka broszka. Zastanów się, jakie elementy będą Ci do tego potrzebne albo skorzystaj z jednego z naszych tutoriali i gotowej listy zakupów :)

Przemyśl swoje zakupy.

Wiele nowicjuszek robi swoje pierwsze zakupy zupełnie na oślep, głównie dlatego, że "O! to jest ładne!", a potem razem z paczką przychodzi wielkie rozczarowanie, bo nic do siebie nie pasuje i niezbyt wiadomo co z tym wszystkim zrobić. Kupuj to co będzie Ci potrzebne. Pamiętaj o tym, że będziesz chciała, żeby elementy do siebie pasowały więc jak wybierzesz np. złote i srebrne zawieszki będziesz potrzebowała elementów wykończenia (zapięcia, kółeczka...) w obu kolorach.

Czytaj uważnie.

Tutaj mowa głównie o opisach produktów, często niedoczytanie jednego wymiaru może być przyczyną nieudanych zakupów, a przecież tego nikt nie chce. Niejednokrotnie rozczarowałam się kupując coś, bo (czego nie było widać na zdjęciu) okazało się wielkie!
Jeżeli masz problem z wymiarami spróbuj narysować i zmierzyć to co chciałabyś stworzyć. Może się okazać, że 3cm to całkiem dużo jeżeli chodzi o biżuterię ;)

Nie bój się poprosić o pomoc.

Nie jesteś czegoś pewna? Nie do końca możesz sobie wyobrazić czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania? Nie bój się zadzwonić i zapytać! Nikt nie jest specjalistą od wszystkiego, a Ty przecież dopiero zaczynasz :) Sprzedawca zna swój towar i będzie umiał Ci doradzić. My same robimy biżuterię więc wiemy jak nasze produkty się zachowują i jesteśmy w stanie przewidzieć czy będą dla Ciebie odpowiednie.
Oczywiście nie przetestowałyśmy wszystkich 9000 produktów jakie oferujemy, ale chętnie to zrobimy jeżeli zajdzie taka potrzeba, aby pomóc Ci w najbardziej udanych zakupach.

Nie upieraj się. Kombinuj jeśli trzeba!

Wymyśliłaś coś, ale w rzeczywistości nie przypomina tego co miałaś w głowie, może w ogóle nie przypomina biżuterii? Nie upieraj się przy pierwotnym zamyśle. Spróbuj zrobić coś podobnego. Czasami wystarczy zmienić jeden kolor, wielkość przekładek albo inną drobnostkę, która może diametralnie zmienić wygląd twojego dzieła. Często metoda prób i błędów to najlepszy sposób, żeby odkryć to coś.

Bądź cierpliwa i daj sobie szansę.

Nie wszystko co zrobisz będzie arcydziełem. Nie wszystko też będzie Ci sprawiało przyjemność, ale uwierz mi, że możesz się niejednokrotnie zaskoczyć. Ja takie zaskoczenie przeżyłam przy robieniu bransoletek z drobnych koralików. Początkowo wydawało mi się, że będzie to dla mnie męczarnia jako, że nie należę do ludzi specjalnie cierpliwych. Bardzo szybko okazało się jednak, że to jedna z najprzyjemniejszych, twórczych rzeczy jakie potrafię robić.

Szukaj inspiracji!

Gdziekolwiek tylko chcesz. Oczywiście mam nadzieję, że wszystko czego będziesz potrzebować znajdziesz tutaj, na tym blogu i w naszym sklepie. Wszelkie pytania możesz zostawić pod tym postem, albo napisać na naszym facebooku, albo napisz maila, zadzwoń, chętnie podzielimy się z Tobą naszymi latami doświadczeń :)

Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi Ci stawianie Twoich pierwszych kroków!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons