piątek, 29 kwietnia 2016

Chwosty w biżuterii i modzie KONKURS

Chwost- słowo pochodzące z gwary łowieckiej i oznaczające kitę, znany również pod innymi nazwami jak: ogon, pędzla, pędzel, pompon, kwast, chwast.
Jako dodatek do garderoby występuje od bardzo dawna, był przyszywany do mundurów, czapek, beretów, wykańczano nim szable i baldachimy.
Od kilku sezonów obserwujemy coraz śmielszy powrót chwostów do łask. Pojawiły się jako dodatki do breloków, butów i torebek, a w tej chwili nie ma już działu biżuterii, w którym nie znajdziemy chwostów nylonowych, bawełnianych, czy skórzanych.

Chwosty zagościły w naszych domach jako ocieplające atmosferę dodatki do poduszek, kocy, zasłon i innych przedmiotów codziennego użytku:


Ciągle pojawiają się zarówno na wybiegach wielkich domów mody jak i na ulicach miast jako dodatki do torebek:


I do butów:


Zwykłe skórzane rzymianki zamienione w piękne, niepowtarzalne wakacyjne cacko czy eleganckie szpilki- każde z nich przyciągają wzrok i cieszy.

I tu przechodzimy do biżuterii, czyli tego co nas najbardziej interesuje. Podzieliłam zdjęcia na różne kategorie, bo wybór projektów jakie prezentują projektanci jest ogromny i chciałam jak najszerzej pokazać wachlarz możliwości jaki dają z pozoru proste chwosty do biżuterii. Sama nie mogę się zdecydować czy bardziej podobają mi się kolczyki, bransoletki, czy naszyjniki z chwostami.

Zacznę od kolczyków:


Chwosty użyte pojedynczo, podwieszone na kółkach montażowych, oprawione w końcówki do wklejania rzemieni lub zawieszone bezpośrednio na biglu, albo zamontowane w gronach, na blaszkach lub kołach z mocno etnicznym wydźwiękiem:


Podobnie sprawa ma się z naszyjnikami. Chwosty jubilerskie i tu sprawdzają się w pojedynkę:lub w towarzystwie innych chwostów:


Na koniec zostawiłam bransoletki, bo to najpopularniejszy, najchętniej robiony, noszony i kupowany element biżuterii ostatnich kilku sezonów. Lato za pasem więc odkryte nadgarstki i ramiona aż się proszą o jakiś modny dodatek
wakacyjny:


lub elegancki:Od dawna podobają mi się chwosty do biżuterii jako element, który nie "wieje nudą", biżuteria z tymi dodatkami jest bardzo atrakcyjna wizualnie i można ją dopasować do każdego stylu: od krzykliwego, "papuzio"-kolorowego wakacyjnego luzu, przez "casualowy", codzienny look do wieczornej elegancji.

Chwosty można oczywiście kupić w naszym sklepie, ale można też wykonać je samemu z muliny, sznureczków nylonowych, czy jak poniżej z drobnych szklanych koralików:


Wszystkie zdjęcia pochodzą z mojego zbioru na Pinterest i można obejrzeć je ze źródłami tu.

Dla tych wszystkich, którzy chcą się pochwalić swoimi projektami na naszym Facebook'owym fanpage'u, a jednocześnie otrzymać jedną z nagród ogłaszamy konkurs.Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać JEDNO zdjęcie wykonanej przez Was biżuterii w dowolnej kolorystyce, tematyce, z użyciem co najmniej jednego chwosta na adres konkursy.manzuko@gmail.com.
Pamiętajcie aby swoją pracę podpisać imieniem i nazwiskiem lub nazwą pracowni :)
W tytule maila napiszcie "Chwosty w modzie".

Konkurs trwa od 29.04 do 03.06
Prace można nadsyłać od 29.04 do 20.05

Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 27.05

Wygrane w konkursie:

Miejsce I - bon o wartości 50zł na zakupy w manzuko.com

Miejsce II - bon rabatowy o wartości 25 zł na zakupy w manzuko.com


Im więcej osób weźmie udział w konkursie tym więcej przyznamy nagród! :) Dzielcie się nim z Waszymi znajomymi, a my dodamy kolejną nagrodę po każdych piętnastu zgłoszeniach jakie otrzymamy.

Poza nagrodami przyznanymi przez nasze jury przyznamy dodatkową nagrodę publiczności- 25zł do wykorzystania na zakupy w manzuko.com otrzyma osoba, której praca otrzyma najwięcej "lajków" w naszej galerii konkursowej

Nagroda dla komentującego za najciekawszy komentarz jaki pojawi się pod jedną z prac w albumie "Konkurs: Chwosty w modzie".

Prace będziemy umieszczać w galerii "Konkurs: Chwosty w modzie" na naszym profilu na facebooku facebook.com/manzukocom

Pełny regulamin konkursu dostępny jest tutaj:http://manzuko.com/content/7-regulamin-konkursu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons