niedziela, 21 lutego 2016

Trendy w biżuterii na wiosnę i lato 2016

     O tym co będzie modne wiosną 2016 piszą największe magazyny modowe od sierpnia ubiegłego roku. Dziś projektanci kompletują swoje pomysły na przyszły rok a nam przyjdzie w realu oceniać ich zeszłoroczny wysiłek. Za oknami zima, a więc i długie zimowe wieczory, które sprzyjają spokojnemu projektowaniu nowości. Przypomnijmy więc sobie co nas czeka, co będzie "trendy".

Po pierwsze: Opaski
Królowały na, bez mała, wszystkich wybiegach od Chanel, po Gucci, od Gabbano do Wanga.
Dozwolone wszystkie chwyty: małe, skromne i wielkie, bogate, matowe i błyszczące, minimalistyczne, eleganckie sportowe... Każdy znajdzie wersję dla siebie.Po drugie: Styl industrialny 
Jak dla mnie trochę kosmiczny, trochę "loftowy". Niby minimalizm, złożony z prostych, konkretnych elementów, ale jednocześnie bardzo wyraźny, elementy są duże, zdecydowane, często błyszczące.


Po trzecie: blisko szyi, czyli kolejny sezon z chokerami.Szczerze mówiąc, do tego momentu nie znalazłam nic dla siebie. Do chokera trzeba mieć łabędzią szyję, styl industrialny trochę dla mnie za surowy, może tylko jakaś skromna opaska wchodziłaby w grę i dlatego niezmiernie ucieszył mnie powrót długich kolczyków w setkach wersji.
Symetryczne i asymetryczne, proste, skromne i ogromne, matowe, jednobarwne i papuzio kolorowe. Można zaszaleć. Aż żal że trzeba czekać na zdjęcie czapek i szalików.
Powszechnie jest wiadomo, że to co na wybiegach wielkich projektantów to tylko inspiracja, bazą do dalszej interpretacji... i całe szczęście, bo o wiele bardziej podobają mi się te nasze rękodzielnicze "interpretacje" od tematów głównych :-) A wam? 

2 komentarze:

  1. Ja to raczej wolę małą biżuterie, jakoś tak skromnie i delikatnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale taka duża w tym sezonie. No przyznam szczerze, że ja się przyzwyczaiłam już do takiej.

    OdpowiedzUsuń

Buttons