wtorek, 1 marca 2016

Kolory na wiosnę - co oprócz Serenity Blue i Rose Quarz

  Jak co roku oprócz podstawowego koloru roku ( w tym roku dwóch) Pantone w porozumieniu z czołowymi projektantami tekstyliów i galanterii dokonało wyboru kolorów mających zdominować świat mody, dodatków i wyposażenia wnętrz.
Cała paleta z założenia ma nieść wyciszenie, ukojenie dla ciała i ducha zmęczonych zurbanizowanym otoczeniem. Delikatne, odstresowujące, pastelowe barwy przenika kilka mocnych naturalnych akcentów. Paleta choć na pierwszy rzut oka jest "damska" z założenia ma być unisex i faktycznie wykluczając pewne zestawienia może taka być.
   O Różowym Kwarcu i Serenity Blue pisałam już jakiś czas temu, opowiem zatem o kolejnych mniej znanych kolorach z tej listy.

Moim faworytem jest Peach Echo czyli brzoskwiniowe echo, znane w naszym sklepie jako różowy grejpfrut. Zawsze mam wątpliwości czy bliżej mu do różu czy do pomarańczu, lubię go za pastelowość i drapieżność w jednym i za to że pasuje do każdego typu skóry.

Snorkel Blue - nazwa pochodzi od koloru rurki do nurkowania i jest niczym innym jak powszechnie znanym kobaltem. Zarówno nazwa jak i kolor mają sugerować relaksujący urlop z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Sugerowane połączanie? Z kolorem, który w przeróżnych odcieniach i formach powraca każdej wiosny czyli z żółtym - w tym roku w wersji Buttercup czyli w kolorze naszego polnego Jaskra.

Limpet shell, choc nazwa mało adekwatna do odpowiednika w naturze, budzi moje najlepsze skojarzenia i wypełnia zadanie ukojenia w 100 procentach. Jest czysty, świeży, klarowny jak głęboki oddech dla oka.

Żaden sezon czy to wiosna-lato czy jesień-zima nie może funkcjonować bez kolorów bazowych. Kolorów które uzupełnią feerię barw, lub staną się dla nich tłem.W tym roku mamy takie dwa kolory, aby zadowolić fanów zarówno ciepłych jak i zimnych barw. Dla tych drugich powstała Lilac Grey czyli lekko fioletowy szary lub jak kto woli zszarzały fiolet. Dla tych pierwszych mamy Iced coffe, nawet dla mnie-osoby stroniącej od brązów kolor jak najbardziej do wzięcia.


Ostatnie dwa kolory mają ożywić tę spokojną wręcz mdłą i nudną kolekcję barw. Energetyzująca czerwona Fiesta i papuzio-tropikalna zieleń Green Flash doskonale nadają się do takiego zadania.


Z tych 10 kolorów zaproponowanych przez Pantone można wyczarować naprawdę świetne połączenia, od klasycznych, spokojnych do energetycznych, zdecydowanych, emanujących radością.


I o ile dwa główne kolory roku budziły moje wątpliwości: Czy to dla mnie? Różowy zbyt rozkoszny, w niebieskim mam trupią cerę a w połączeniu wyjdzie "dzidzia piernik"; to już cała paleta daje możliwości wybrania "swojej wersji", każdy znajdzie kombinację odpowiednią do karnacji, wieku, wagi,stylu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons