wtorek, 18 czerwca 2019

Fluoryt – kamień o potężnej mocy


Fluoryt to niebanalny kamień, który zachwyca trójwymiarowym kształtem oraz szeregiem właściwości leczniczych, o których wiemy od wieków. Jest to jeden z najczęściej występujących minerałów na ziemi, który szybko zdobył uznanie osób znających się na pięknej biżuterii i ozdobach. Co więcej, mówi się, że fluoryt jest kamieniem magicznym, którego siła polega na zaprowadzeniu harmonii oraz przyczynia się do uporządkowania świata.

Stałe posiadanie fluorytu przy sobie może pomagać nam w życiu codziennym. Istnieje przekonanie, że kamień poprawia zdolności analitycznego oraz logicznego myślenia. Wiele znaczył dla starożytnych kultur i nie mniej znaczy dzisiaj. Poznaj jego historię, znaczenie dla kultury oraz właściwości, które przyczyniają się do poprawy zdrowia oraz jakości życia na co dzień.

Fluoryt w krysztalach

Fluoryt – znaczenie nazwy i znaczenie w kulturze


Fluoryt, znaczenie jego nazwy oraz pochodzenie jest nieprzypadkowe. Od zamierzchłych czasów fluoryt wydobywany jest niemalże na każdym kontynencie, ale jego największe pokłady znajdują się na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech, Chinach w Ameryce Północnej oraz w Meksyku. Fluoryt wiele znaczył dla ludów Egipskich i był wykorzystywany głównie do rzeźbienia figurek bogów oraz najwyższych władz Egiptu. W późniejszym okresie jego piękno wkradło się „pod strzechy” i zaczął być wykorzystywany do wytwarzania eleganckich mis, i zastawy.

Skąd wzięła się jednak nazwa fluoryt i jej znaczenie? Swoją nazwę zawdzięcza składowi chemicznemu i wyglądowi. Z chemicznego punktu widzenia fluoryt jest fluorkiem wapnia, co wskazuje na dużą użyteczność nawet w naszym codziennym życiu. Czy miałeś kiedykolwiek pojęcie, że piękny kamień, wykorzystywany do produkcji biżuterii może być tak ważny dla nas na co dzień? Ponadto, w języku łacińskim „fleure” oznacza płynąć, co wiąże się z jego właściwościami.

Zdjęcie makro fluorytu


Fluoryt – właściwości, o których nie mamy pojęcia, a korzystamy na co dzień

Fluoryt, właściwości i jego przydatność dla naszego życia codziennego są wyjątkowo zaskakujące. Przede wszystkim związki fluoru zawarte w kamieniu wykorzystywane są przy produkcji past do zębów. To wszystko dlatego, że fluoryt pod wpływem promieni nadfioletowych wykazuje dużą zdolność do świecenia na kolor niebieski. Jest to przydatne i sprawia, że nasze zęby automatycznie wyglądają na bielsze.

Nie bez powodu również fluory określany jest mianem „kamienia geniuszy”. Badania dowodzą, że jego zdolności wpływania na przemianę materii oraz moc oczyszczania organizmu pozytywnie wpływają na procesy zachodzące w mózgu. Dzięki fluorytowi myślimy jaśniej, mamy więcej zdolności do analizy, a nasuwające się wnioski w tym procesie mogą być prawdziwie odkrywcze.

Zbliżenie na fluoryt


Fluoryt – kamień, który skupia w sobie piękno i moc uzdrawiania

Fluoryt to również kamień, który ma w sobie niemałą moc uzdrawiania i przyczynia się do ochrony naszego zdrowia. Według doniesień medycyny niekonwencjonalnej fluoryt przede wszystkim pozytywnie wpływa na nasz układ kostny oraz zęby. Wzmacnia nasz kręgosłup oraz hamuje procesy powstawania osteoporozy. Co więcej, fluoryt bardzo często wspomaga leczenie nowotworów o nieznanym pochodzeniu. Przede wszystkim polecany jest do leczenia nowotworów wątroby oraz płuc. Fluoryt wykorzystywany jest również przy leczeniu zmian reumatycznych, a szczególnie cenią go sobie osoby starsze, cierpiące z powodu artretyzmu.

Fluoryt to jednak przede wszystkim kamień, który sprawia, że nasz mózg pracuje tak jak powinien. Wpływa na to wiele czynników. Po pierwsze, co już zostało wcześniej wspomniane usprawnia działanie komórek nerwowych, co przekłada się na jaśniejsze myślenie oraz logiczne formułowanie wniosków. Po drugie jego obecność może redukować skutki przeciążenia nerwowego. Jego obecność sprawia, że jesteśmy spokojniejsi i każde stresujące zadanie wypełniane jest bez obaw. Warto go mieć przy sobie jeśli dużo pracujemy i cierpimy na chroniczny brak czasu. Fluoryt sprawi, że nasz system nerwowy inaczej będzie postrzegał przepracowanie oraz naturalne zmęczenie materiału.

Fluoryt koraliki kulki


Fluoryt – cena uzależniona od barwy, która pozwoli Ci na tworzenie przyjemnej nie tylko dla oka kompozycji

Fluoryt jest piękny, ale jego cena bardzo przyjazna wszystkim miłośnikom tworzenia niepowtarzalnych kompozycji oraz biżuterii. Fluoryt występuje najczęściej w dwóch barwach – fioletowej oraz zielonej, jednakże najczęściej sięgamy po połączenie ich w jedność. Fluoryt przypomina wtedy kolorem turkus ciepłego morza, przez co zawsze kojarzy się dobrze i sprawia, że z przyjemnością nosimy biżuterię wykonaną przy jego pomocy. W letnie dni jest niezwykle lekkim dodatkiem do codziennego ubioru, zaś w okresy chłodniejsze przypomina nam o minionych wakacjach.

Jego cena uzależniona jest przede wszystkim od barwy i pochodzenia. Oprócz tych najbardziej spotykanych, o których była mowa powyżej, fluoryt występuje również w barwie żółtej, różowej, czerwonej oraz niebieskiej. Każda z nich jest wyjątkowa i odznacza się ciekawym, szklistym połyskiem.

Nieregularne koraliki z fluorytu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons