środa, 28 sierpnia 2019

Sztyfty kontra długie kolczyki - wybór zależny od wyglądu oraz preferencji


Biżuteria, a w szczególności m. Dobrze dopasowane mogą dodać każdej pani wiele uroku, czaru oraz wyrazistości. Jednak dobranie ich nie jest najłatwiejsze na świecie i zależne jest od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się co przyniesie sukces w tej materii i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze, jesteś we właściwym miejscu. Zobacz kiedy sztyfty będą strzałem w dziesiątkę, a kiedy będzie lepiej skłonić się w stronę długich, wiszących kolczyków.

Czynników i cech wyglądu jest bez liku i to właśnie ich odpowiednia kombinacja sprawia, że nasze kolczyki są odpowiednie i prezentują się dokładnie tak, jakbyśmy sobie tego życzyły. Potoczne sztyfty to kolczyki, które umieszczane są tuż przy uchu, zaś długie, wiszące odznaczają się zazwyczaj większą starannością wykonania oraz elegancją. Aby podjąć ostateczną decyzję przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę okazję, rodzaj stylizacji, długość włosów, makijaż i oczywiście dobre samopoczucie oraz zadowolenie, bo ono zdobi kobiety najlepiej.

Duże kolczyki sztyfty


Odpowiednia okazja


Kolczyki powinny pasować przede wszystkim do okazji. Ich nieodpowiedni dobór może narazić nas na śmieszność i doprowadzić do zupełnie innego efektu, niż ten, który sobie wymarzyliśmy. W tym przypadku warto zaufać własnemu wyczuciu oraz osobistym preferencjom.

Rodzaj stylizacji


Czy kolczyki, które nie pasują do naszej stylizacji mogą zdobić? Oczywiście, że nie, a efekt może być wręcz odwrotny. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zdrowym umiarze. Istnieje popularna i stara jak świat zasada głosząca, iż “mniej znaczy więcej”. Sprawdź czego ona dotyczy i jak ona wpływa na łączenie stylizacji z konkretnym rodzajem kolczyków.

Zacznijmy od kolczyków długich. Mówi się, że decydując się na tego typu ozdobę możemy zrezygnować z innej biżuterii i strojnych sukienek. Długie kolczyki zarezerwowane zostały bowiem do sukienek o prostych krojach i jednolitym kolorze. Nie powinno się ich również łączyć ze strojnymi naszyjnikami i bransoletkami. Codzienne stylizacje również ich nie wykluczają, ale zalecana jest doza rozwagi.

Krótkie kolczyki mają o wiele łatwiej. Sztyfty w zasadzie są odpowiednie zawsze i wszędzie. Zarówno codzienna stylizacja do pracy, stylizacja na imprezę,bal, czy wakacje jest w stanie dobrze połączyć się z minimalistycznymi sztyftami. Co więcej, wiele z nich może być łączone zarówno ze stylizacjami eleganckimi, jak i casualowymi.

Koczyki sztyfty laleczki

Długość włosów


W przypadku długości włosów króluje inna zasada “długość włosów odwrotna do długości kolczyków”. Nie bez znaczenia pozostaje również ich kolor i rodzaj. Sprawdź jakie kolczyki do fryzur krótkich, jakie do długich, a jakie do średnich. To cenna wiedza, ponieważ jedynie kooperacja kolczyków z fryzurą może przynieść zadowalający efekt.

Kolczyki długie zarezerwowane zostały bardziej dla krótkich włosów bądź fryzur odsłaniających uszy. Wszelkiego rodzaju koki, upięcia i kitki mogą bardzo dobrze korelować, jednak jest jeden haczyk - fryzury te nie powinny być nad wyraz strojne. Warto postawić na proste, stonowane czesanie, a długie kolczyki zdadzą egzamin tak jak należy.

Kolczyki krótkie z kolei dają nieograniczone pole do popisu. Z powodzeniem mogą być stosowane do włosów długich, jak i do krótkich. Delikatne sztyfty świetnie dopełnią strojne fryzury, nawet balowe czy warkocze. Warto jednak pamiętać, że fryzura i kolczyki powinny iść w parze z kształtem twarzy.

Kształt twarzy


Kształt twarzy jest kluczowy. Jeśli jest coś czego w niej nie lubimy bądź nie akceptujemy, należy postawić na kolczyki, które odciągną uwagę od niezadowalających nas mankamentów.

Na pierwszy ogień rozważmy dość ostre rysy i kształt określany jako kwadratowy. Tutaj niezwykle pomocne i ozdobne mogą okazać się długie, wiszące kolczyki, które przyczynią się do wysmuklenia twarzy. Sprawią, że będzie ona wyglądała niezwykle kobieco oraz delikatnie. Długie kolczyki również sprawdzą się w twarzy trójkątnej, ale należy pamiętać, żeby ich dół był znacznie szerszy od góry. Zachowana zostanie wtedy równowaga i przykuwający uwagę wyraz twarzy. Twarz spiczasta również doskonale będzie prezentowała się w asyście delikatnych, lekko połyskujących sztyftów. Kształt owalny i okrągły to raczej propozycja idealnie korelująca z kolorowymi sztyftami. Przykują one wiele uwagi i sprawią, że będziemy wyglądały radośnie oraz przyjaźnie.

Make-up


W kwestii makijażu, podobnie jak w kwestii fryzury i stroju nie możemy powiedzieć nic nowego. Zasada działania jest taka sama - im bardziej strojny makijaż, tym bardziej delikatne kolczyki. Ostry makijaż sprawdzi się zarówno z długimi, wiszącymi kolczykami, jak i sztyftami, o ile będziemy pamiętać o ich prostocie oraz delikatności. Mniej odważny makijaż, podkreślający jedynie kobiece rysy daje z kolei pole do popisu w zakresie długości oraz wyglądu kolczyków.

Wiszące kolczyki z różowym koralikiem

I na koniec rzecz najważniejsza… samopoczucie


Wszystko co zostało powiedziane jest oczywiście ważne, ale nie zapominaj, że najważniejsze jest Twoje samopoczucie! Wybieraj kolczyki, których noszenie sprawia Ci radość i poczujesz się w nich naprawdę dobrze. Polecamy również ich samodzielne wykonanie, ponieważ wtedy kolczyki najbardziej przypadają do naszego gustu.


2 komentarze:

  1. Wiadomo, że trzeba mieć zarówno jedne jak i drugie;D Od przybytku głownia nie boli przecież

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko zależy od okazji i osobistych preferencji. Ja zdecydowanie bardziej wolę kolczyki sztyfty.

    OdpowiedzUsuń

Buttons