wtorek, 22 października 2019

Lapis Lazuli - symbol mądrości i zdrowia


LapisLazuli może brzmieć nieco obco, ale jeżeli kamień określimy mianem lazurytu, mówi nam już znacznie więcej i doskonale wiemy o jakim minerale mowa. Chyba każdy, kto choć trochę interesuje się biżuterią bądź minerałami, o nim słyszał lub miał przyjemność z nim obcować. Kamień jest niezwykle piękny, a do tego posiada szereg właściwości leczniczych oraz ezoterycznych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na jego temat, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ tekst zostanie poświęcony lazurytowi.
Kamień jest łakomym kąskiem nie tylko dla jubilerów, to również pożądany minerał przez kolekcjonerów i badaczy geologii. Jego historia sięga czasów starożytnych i już wtedy dostrzegano jego unikatowe właściwości. Wykorzystywano go do ozdabiania przedmiotów kultu, biżuterii, czy instrumentów muzycznych. Dziś to przede wszystkim doskonały kruszec ozdobny, który szczególnie przypadł do gustu rękodzielnikom oraz osobom zainteresowanym unikatową biżuterią.

Lapis Lazuli kamienie


Kamień lapis lazuli - występowanie, pochodzenie i nazwa

Lapis lazuli - mimo iż jest to oficjalna nazwa minerału, to nie jest ona powszechnie używana i znana. W języku polskim ten kamień jest szerzej znany i znacznie częściej określany jako lazuryt. Jego nazwa ma dość skomplikowane pochodzenie oraz trudno jest ją przypisać do jednego, konkretnego języka. Zwrot lapis lazuli to połączenie języka łacińskiego, arabskiego oraz perskiego. W języku łacińskim znajdujemy łudząco podobny zwrot ‘lapis’, który oznacza po prostu kamień. W języku arabskim azul, a w preskim azhward, co jest określeniem nieba bądź po prostu koloru niebieskiego. Naturalnym więc jest, że ta nazwa pochodzi od jego wyglądu oraz unikalnego koloru.
Lazuryt nie jest zbyt łatwo dostępny i możemy znaleźć go tylko w kilku krajach na całym świecie. Najlepsze kamienie znajdziemy w Afganistanie i są one eksploatowane w tym miejscu już od 6 tysięcy lat. Bloki wydobywane są w tym miejscu masowo, a jeden z nich może ważyć aż 100 kilogramów. Lapis lazuli wydobywany jest również nad Bajkałem i możemy poznać go po nietypowej, głębokiej barwie. Duże ośrodki wydobycia znajdują się również w Kalifornii oraz Kolorado, nieco mniejsze w Birmie, Angoli, Rwandzie, RPA i we Włoszech.

Lapis Lazuli - właściwości lecznicze

Lazuryt jest również doskonale znany ze względu na wiele właściwości zdrowotnych oraz leczniczych. Nie bez powodu nazywa się go symbolem zdrowia. Noszenie go pozytywnie wpływa na wzmocnienie układu immunologicznego, dlatego jesteśmy mniej podatni na przeziębienia i infekcje. Kamień dodaje siły fizycznej i sprawia, że wszelkie nasze ograniczenia pokonywane są bez większych problemów.
Właściwości lecznicze kamienia pomagają również w uśmierzaniu różnego rodzaju bólów. Lazuryt szczególnie polecany jest kobietom, które cierpią z powodu silnych bólów menstruacyjnych. W starożytnym Egipcie minerał używany był do zbijania gorączki oraz wierzono, że potrafi zabezpieczać przed cholerą. Lazuryt sprawia, że przez lata cieszymy się dobrym zdrowiem i nawet w okresach największych przeziębień jesteśmy odporni na wszelkiego rodzaju wirusy oraz bakterie. Co więcej, minerał opóźnia procesy łysienia, sprawia, że nasze włosy i paznokcie są silniejsze.

Lapis Lazuli - znaczenie ezoteryczne

Lapis lazuli i jego znaczenie ezoteryczne jest nie do przecenienia. Już od zarania dziejów minerał jest polecany osobom, które pragną rozwijać się duchowo. Kamień obdarza wewnętrzną siłą i spokojem. Dzięki niemu znacznie częściej udaje nam się podejmować mądre decyzje, które doprowadzą naszą duszę do wyznaczonego celu. Kamień wpływa na lepsze zrozumienie samego siebie oraz odnalezienie właściwego punktu widzenia na sprawy, które nam do tej pory przeszkadzały w dochodzeniu do własnego spokoju.
Nie bez przyczyny lazuryt jest również kamieniem mądrości. Wnosi wiele jasności do naszego myślenia i sprawia, że sami dochodzimy do przełomowych wniosków i decyzji, które potrafią odmienić życie. Ta zdolność odkryta została już w starożytności i przez długi okres czasu lazuryt był kamieniem mądrości bogów, niedostępnym dla profanum. Poprzez połączenie swoich nieziemskich mocy oraz hipnotyzującego koloru stał obiektem pożądania wszelkich plemion i ludów. Jego symbolika i przełomowe właściwości odnajdywane są w starożytnych zapiskach, a nawet mitologii.

Lapis Lazuli - biżuteria, którą wykonasz własnoręcznie

Lazuryt to również jeden z najbardziej lubianych i najpopularniejszych minerałów wśród miłośników biżuterii oraz rękodzielnictwa. Biżuteria ozdobiona lapis lazuli jest przepiękna i niezwykle elegancka, pełna harmonii, a do tego minerał daje bardzo szerokie pole do popisu. Kamień wykorzystywany jest do wytwarzania bransoletek, naszyjników, pierścionków i kolczyków. Ilości jego zastosowań nie ma końca.
Lapis Lazuli dostępny jest pod różnymi postaciami. Mogą to być klasyczne kule w różnych rozmiarach, niezwykle modne oponki, bryłki i inne specjalne oraz nieregularne kształty. Co więcej, minerał w stanie surowym, nie poddany obróbce prezentuje się równie ciekawie.
Lazuryt to jeden z najbardziej pożądanych kamieni w świecie biżuterii i rękodzielnictwa. Obdarzony jest szczególną mocą, więc jeśli zależy Ci na biżuterii, która oznacza coś więcej, lapis lazuli zawsze będzie doskonałym wyborem.

2 komentarze:

  1. Wydaje mi się, że jeśli zależy wam na tym aby kupić sobie lub komuś na prezent na prawdę niepowtarzalną i unikalną biżuterię, bez problemu znajdziecie ją w sklepie https://www.pakamera.pl. Mają tu na prawdę spory wybór niepowtarzalnej biżuterii, która spodoba się moim zdaniem każdej kobiecie. Polecam wam sprawdzić ich ofertę, ponieważ na prawdę warto

    OdpowiedzUsuń

Buttons