wtorek, 26 marca 2013

Medalion ze szklanym kaboszonem

Dzisiaj przedstawiamy Wam obiecany w zeszłym tygodniu tutorial na naszą biżuteryjną miłość- medaliony ze szklanym kaboszonem. 
Chociaż prezentujemy medalion w naszej ofercie znajdziecie również bazy do kolczyków, broszek, spinek do włosów, spinek do mankietów itp.

Będziemy potrzebować:
-klej E6000 (55zł/110ml) - w zeszłym tygodniu napisaliśmy obszerny artykuł o kleju E6000
-wybraną grafikę
-nożyczki

W opisie do każdej bazy znajdziecie informację o tym jaki rozmiar kaboszonu jest do niej odpowiedni. Niektóre bazy nie mają odpowiedniego kaboszonu, ponieważ są bazami do żywicy.
 
Na potrzeby tutorialu wybrałyśmy kwiatowe wzory z gazet.
Na początek robimy kropelkę z kleju na grafice.


Kładziemy kaboszon i okrężnymi ruchami wypychamy bąbelki powietrza spod szkła.
·         Jeżeli grafiki są wydrukowane na zwykłym papierze nanieś klej na kaboszon, przyłóż, dociśnij i nie ruszaj. Docisnąć należy szybko, mocno i zdecydowanie, tak żeby usunąć wszystkie bąbelki powietrza. Nie wolno ruszać ponieważ grafika straci ostrość lub całkowicie się rozmaże.
 

Klej można nałożyć na kilka sąsiadujących ze sobą grafik i kleić kolejno, należy zwrócić uwagę, żeby bardzo mocno dociskać kaboszon usuwając cały nadmiar kleju i bąbelki powietrza. Teraz należy poczekać.
Jeżeli kleisz wydruki na papierze fotograficznym upewnij się, że powierzchnia blatu, stołu…, na którym zostawisz prace nie pochyla się w którąś stronę, bo kaboszony zanim się dobrze przykleją mogą spłynąć.

Dodatkowo powierzchnia na której kleisz powinna być gładka (nie kleimy na obrusie, ani stole z fakturą drewna itp.), żeby kaboszon przykleił się równomiernie na całej powierzchni. Do klejenia większej ilości polecamy matę silikonową, z której łatwo zejdą kropelki kleju.

Kiedy klej wyschnie wycinamy naszą grafikę.
Nie obetnijcie jej za mocno, żeby przy brzegach nie prześwitywał tył oprawy.Na koniec wklejamy kaboszon do oprawy, należy pamiętać, żeby dobrze go ustawić, jeżeli oprawa jest okrągła.


Teraz wystarczy dodać łańcuszek i medalion jest gotowy do noszenia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Buttons